وبـــلاگ

پرچم اندیشمند پارثاوا
ارتباط با نویسنده

در این پروفایل محصولات رسمی شرکت دانش بنیان پرچم اندیشمند پارثاوا قرار می گیرد. خواهشمند است با توجه به استارت آپ بودن پروژه علم و خرد از بخش تماس با ما اقدام به ارسال نظرات، پیشنهادات و انتقادات سازنده نمایید. پیشاپیش از صبر و بردباری شما در رفع مشکلات سامانه علم و خرد سپاسگذاریم.

طراحی بسته با سامانه

طراحی-بسته-با-سامانه

بعد از نصب نرم افزار بر روی سیستم و باز نمودن نرم افزار صفحه ابتدایی نرم افزار باز می شود که شامل آیکون های زیر می باشد :

 • باز کردن بسته : در صورت ساخت بسته از قبل از این قسمت دوباره بسته بازخوانی می شود .
 • ایجاد بسته جدید : از این قسمت شروع به ساخت بسته جدید می کنیم .
 • پروفایل من : شامل اطلاعات شخصی سازنده بسته می شود .
 • تنظیمات : می توانید تنظیمات بسته را از این قسمت انجام داد .
 • اخبار علم و خرد : به جدیدترین اخبار سامانه علم وخرد می توانید از این قسمت دسترسی داشته باشید.
 • پشتیبانی : هر گونه سوال در زمینه نرم افزار و بسته ها را با ما درمیان بگذارید .
 •  

ساخت بسته جدید

از قسمت ایجاد بسته جدید اقدام به ساخت بسته  می نماییم .

با کلیک بر روی ایجاد بسته جدید وارد صفحه اطلاعات بسته می شویم این صفحه شامل 3 فیلد :

 • نام پروژه بسته : نام فولدری می باشد که بسته در آن قرار گرفته و در سیستم شما ذخیره می شود .
 • مسیر ذخیره سازی : محل ذخیره سازی بسته در درایور سیستم می باشد.
 • عنوان کامل بسته : نام خود فایل بسته می باشد.(در پردازند ها این عنوان نمایش داده می شود)

پس از تکمیل فیلدها بر روی دکمه تایید کلیک کنید تا بسته شما ساخته شود، این بسته به صورت یک پروژه در محل ذخیره سازی ساخته می شود و این قابلیت را دارد که آنرا برای تکمیل در اختیار دیگران قرار دهید. شما می توانید همچنین نرم افزار را ببندید و بعدا از قسمت بازکردن(در نرم افزار) بسته جدید همین بسته را که ساخته اید آدرس دهی و مجددا باز نمایید .

بعد از تایید وارد صفحه نرم افزار می شوید پس از ساخت بسته نوبت وارد نمودن سوالات می باشد، بر روی آزمون ها کلیک کرده و بر روی ثبت آزمون جدید کلیک می نماییم.

این قسمت شامل دو سر برگ مشخصات آزمون و سوالات آزمون می باشد.

 1. مشخصات آزمون :

شامل عنوان آزمون، مدت زمان آزمون، نمره مثبت و منفی، درصد قبولی، تعداد سوال، تاریخ شروع و پایان آزمون، نمایش بصورت تصادفی، اجازه بازبینی پس از آزمون، نمایش نتایج به کاربر، نمایش پاسخ صحیح پس از هر سوال می باشد که هر کدام بصورت جداگانه توضیح داده خواهد شد.

 • عنوان آزمون :

برای هر بسته این امکان وجود دارد که شامل چندین آزمون باشد، بعنوان مثال بسته آزمون وکالت شامل چند آزمون سال های قبل خواهد بود(1390.1391.1392.1393.1393) که طراح می تواند تمامی این آزمون ها را به تفکیک سال بطور جداگانه در یک بسته قرار دهد و باید برای هر سال یک عنوان آزمون در نظر گرفته شود طراح می تواند هر تعداد آزمون که خواست در بسته ایجاد نماید.

 • مدت زمان آزمون :

از طریق این فیلد طراح می تواند برای آزمون زمان تعیین کند .

 • نمره مثبت و منفی :

این دو فیلد برای قرار دادن نمره منفی در آزمون ها می باشد بعنوان مثال اگر در آزمونی از هر 3 پاسخ غلط 1 جواب صحیح حذف می شود باید در قسمت نمره مثبت عدد 3 و در قسمت نمره منفی عدد 1 وارد شود و به همین منوال برای تمامی نمره منفی ها در نظر گرفته می شود.

 • درصد قبولی :

در این قسمت می توانید درصد قبولی را با توجه به تعداد سوالات طراح آزمون مشخص نمایید .

 • تعداد سوال :

در این فیلد طراح می تواند چنانچه مدل آزمون را تصادفی انتخاب کرده باشد، تعداد سوالاتی که قرار است به طور تصادفی به کاربر نمایش دهد را انتخاب کند.

 • تاریخ شروع و پایان آزمون :

آزمون می تواند برای فعال شدن در بازه زمانی معینی تنظیم گردد. به طوریکه خارج از این بازه زمانی قابلیت پردازش نداشته باشد.

 • نمایش سوالات بصورت تصادفی :

از این فیلد طراح می تواند مشخص نماید ترتیب نمایش سوالات آزمون بصورت تصادفی یا پشت سرهم باشد تا درصد تقلب کاهش یابد.

 • اجازه بازبینی پس از آزمون :

طراح به شرکت کننده در آزمون اجازه می دهد که پس از آزمون نتایج را بازبینی نماید یا خیر.

 • نمایش نتایج به کاربر :

پس از آزمون طراح مشخص می نماید که آیا کاربر می تواند نتایج آزمون را مشاهده نماید یا خیر.

 • درج پیام در ابتدا و انتهای آزمون:

می توانید برای هر آزمون پیش از شروع و پس ازپایان پیغامی را جهت نمایش بنویسید.

در آخر بر روی دکمه ذخیره آزمون کلیک می نماید تا اطلاعات آزمون ذخیره شود .

 1. سوالات آزمون :

سازنده علم و خرد از تمامی سوالات پشتیبانی می کند :

چند گزینه ای، تشریحی، صحیح غلط، تطابقی، توالی، نقشه، پاسخ کوتاه، جای خالی، چند انتخابی و پرسشنامه که با توجه به نوع سوالات خود یکی از آنها را انتخاب نموده و متن سوال و گزینه های آن را وارد می نماید .

از  قسمت چند گزینه ای می توانید سوالات خود را وارد نمایید  :

طراح بعد از وارد کردن سوالات می تواند پاسخ صحیح سوال را از گزینه( پاسخ ) مشخص کند همچنین می تواند تنظیمات را انجام دهد که پیامی قبل از سوال یا بعد از سوال یا پیامی بعد از اینکه جواب صحیح یا اشتباه باشد به آزمون دهنده نمایش دهد.

در گزینه پاسخ صحیح یا اشتباه برو به سوال : طراح می تواند مشخص کند بعد از جواب دادن به سوال در صورتی که پاسخ صیح یا اشتباه باشد سوال بعدی از کدام سوال شروع شود.

در انتها بر روی دکمه ثبت و خروج یا ثبت بعدی ( رفتن به سوال بعدی) کلیک می نمایید تا تنظیمات ذخیره گردد.

 • ورود از اکسل

یکی از امکاناتی که نرم افزار برای کاربران خود در نظر گرفته وارد کردن سوالات از اکسل می باشد که شما می توانید با کلیک بر روی گزینه ورود سوالات از اکسل سوالات خود را وارد نرم افزار نمایید که نمونه فرم اکسل قابل دریافت می باشد.

بعد از وارد کردن سوالات می توانید با کلیک بر روی سوال و کلیک روی گزینه ویرایش آن را ویرایش نمایید و همچنین با دوبار کلیک نمودن بر روی دکمه حذف آن را حذف نمایید.

کار به اتمام رسید صفحه را ببندید و در صفحه اصلی طراح می تواند تمامی  آزمون های وارد شده را مشاهده نماید. شما می توانید این پروژه ساخته شده را با دیگران به اشتراک بگذارید و در صورت نیاز آنها بسته را ویرایش نمایند .برای این کار پس از ارسال فایل بسته به شخص مورد نظر طراح باید فایل ذخیره شده در سیستم را از قسمت بازکردن بسته باز کرده و می تواند ویرایش های لازم را بر روی بسته انجام بدهد.

 در سربرگ برگه ها می توانید برگه ای در مورد اطلاعات بسته یا هر اطلاعاتی که بسته لازم دارد وارد نمایید .

در سربرگ تنظیمات می توانید نام بسته و محل ذخیره سازی را ویرایش نمایید همچنین می توانید برای بسته خود رمز و عکس وارد نمایید و در آخر بر روی دکمه ذخیره تنظیمات کلیک نمایید .

انتشار بسته :

بعد از اتمام کار و وارد نمودن سوالات در بسته نوبت به انتشار بسته می رسد بسته ای که برای فروش در سایت قرار می گیرد و با آزمون گیر باید باز شود فرمت خاص خود را دارد که شما با دریافت فایل بسته فرمت قابل استفاده در آزمون گیرهای آنلاین و موبایلی و.... را دریافت می نمایید برای این کار  بر روی سربرگ انتشار رفته و بر روی دریافت فایل بسته کلیک می نمایید محل ذخیر بسته را مشخص می نمایید و بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید پیغام انتشار فایل در نرم افزار ظاهر می شود.

 

2 دیدگاه

فرستادن دیدگاه جدید


ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی با علامت * مشخص شده اند.

Captcha