وبـــلاگ

پرچم اندیشمند پارثاوا
ارتباط با نویسنده

در این پروفایل محصولات رسمی شرکت دانش بنیان پرچم اندیشمند پارثاوا قرار می گیرد. خواهشمند است با توجه به استارت آپ بودن پروژه علم و خرد از بخش تماس با ما اقدام به ارسال نظرات، پیشنهادات و انتقادات سازنده نمایید. پیشاپیش از صبر و بردباری شما در رفع مشکلات سامانه علم و خرد سپاسگذاریم.

بازار دانش آموزی علم و خرد

بازار-دانش-آموزی-علم-و-خرد

رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش با اشاره به آخرین پالایش انجام شده بر روی تعداد دانش آموزان سراسر کشور، اظهار کرد: پس از تطبیق اطلاعات دانش آموزان با ثبت احوال، در مجموع ۱۲ میلیون و ۲۹۶ هزار و ۷۹۳ دانش آموز هم اکنون در مدارس کشور مشغول به تحصیل هستند.

تحصیل حدود ۴۱۳ هزار نوآموز در کشور

نوری با اشاره به آمار دانش آموزان پیش دبستانی و دبستانی خاطرنشان کرد: تعداد ۴۱۲ هزار و ۹۰۳ نوآموز در کشور وجود دارد. همچنین ۶ میلیون و ۸۵۴ هزار و ۹۷۲ دانش آموز در مقطع ابتدایی مشغول به تحصیل هستند.

بیش از یک میلیون دانش آموزان در پایه‌های اول و ششم دبستان

وی اضافه کرد: بر این اساس تعداد یک میلیون و ۲۹۲ هزار و ۱۹۷ دانش آموز در پایه اول دبستان و یک میلیون و ۶۲ هزار و ۱۵۸ دانش آموز در مقطع ششم دبستان تحصیل می‌کنند.

تحصیل ۲ میلیون و ۱۲۴ هزار دانش آموز در مقطع راهنمایی

رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش تعداد دانش آموزان حاضر در مدارس راهنمایی را ۲ میلیون و ۱۲۴ هزار و ۷۴ دانش‌آموز عنوان کرد و گفت: تعداد دانش‌آموزان حاضر در مقطع راهنمایی به دلیل نداشتن یک پایه تحصیلی در سال جاری نسبت به دیگر پایه‌ها کمتر است.

۳ میلیون و ۲۵۳ هزار دانش آموز در دبیرستان‌های کشور

وی تصریح کرد: در حال حاضر در ۳ پایه مقطع متوسطه، تعداد ۳ میلیون و ۲۵۳ هزار و ۵۵۴ دانش آموزان تحصیل می‌کنند.

نوری به تعداد دانش آموزان حاضر در مدارس غیردولتی هم اشاره و عنوان کرد: هم اکنون یک میلیون و ۳۸ هزار و ۳۵۳ دانش آموز در مدارس غیر دولتی مشغول به تحصیل هستند. وی آمار دانش آموزان محصل در مدارس بزرگسالان را ۴۶۷ هزار و ۴۸۶ نفر عنوان کرد.

تحصیل بیش از ۳۲۹ هزار دانش آموز اتباع خارجی در کشور

رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش در پایان به تعداد دانش آموزان اتباع خارجی محصل در مدارس ایرانی که دارای مجوز حضور در کشورمان هستند، اشاره و گفت: در حال حاضر ۳۲۹ هزار و ۱۳۹ دانش آموز اتباع در کشورمان مشغول به تحصیل هستند.

آمار 12.296.000 نفری جمعیت دانش آموزان کشور خبر از بازاری پر رونق جهت کسب و کار برای کسانی که تمایل به ساخت مجموعه های آموزشی در حوزه دانش آموزی دارند را می دهد. نرم افزار علم و خرد مسیری برای علاقمندان به آموزش در حوزه الکترونیک به خصوص معلمین برای دانش آموزان  می باشد.

فرستادن دیدگاه جدید


ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی با علامت * مشخص شده اند.

Captcha