وبـــلاگ

پرچم اندیشمند پارثاوا
ارتباط با نویسنده

در این پروفایل محصولات رسمی شرکت دانش بنیان پرچم اندیشمند پارثاوا قرار می گیرد. خواهشمند است با توجه به استارت آپ بودن پروژه علم و خرد از بخش تماس با ما اقدام به ارسال نظرات، پیشنهادات و انتقادات سازنده نمایید. پیشاپیش از صبر و بردباری شما در رفع مشکلات سامانه علم و خرد سپاسگذاریم.

علم و خرد و محیط زیست

علم-و-خرد-و-محیط-زیست

همه روزه شاهد هستیم که از فضای محیط زیست طبیعی کاسته شده و جای آن به فضای شهری با آلاینده هایش داده می شود در این میان ما سهم خود می دانیم که گامی درجهت حفظ این سرمایه های خدادادی برداریم و از دانش و فن آوری اطلاعات به منظور کاهش تاثیر سیستم های آموزش سنتی بر مصرف محصولات برگرفته از محیط زیست استفاده کنیم.

در این میان سازمان های آموزشی نیز وظیفه دارند ، راه کارهای مناسب و موثری برای سرعت بخشیدن به روند گذار از روشهای سنتی به مدرنیته بیابند.

یکی از موارد قابل قبول کمک به محیط زیست توسط فناوری حذف کاغذ از جریان آموزش می باشد. همين اندازه بدانيدكه برای تولید هرتن کاغذ باید ۱۷ اصله درخت را بايد قطع کرد و در فرایند تولید آن حدود  400 هزار لیتر آب و 4 هزار کیلووات برق، مصرف می شود.يعني تولید یک تن کاغذ دست اول، هزینه های زیست محیطی و اقتصادی زیادی دارد لذا امروزه با پیشرفت تکنولوژی های آموزشی و با میدان داری آموزش الکترونیک می توان در بسیاری از زمینه ها اقدام به حذف کاغذ و جایگزین کردن آن با لوازم هوشمند و ارتباطی دیگر نمود.

سامانه علم و خرد با قرار دادن امکانات و مزایای کامل به طراحان و با بکارگیری کلیه ابزارهای هوشمند می تواند در این مسیر نقش مناسبی ایفا نماید. به کمک نرم افزارها، وبسایت و آموزش های موجود در این سیستم که در فرآیند بکارگیری آن می توان از صوت، تصویر و فیلم به همراه طیف وسیعی از انواع آزمون ها استفاده کرد، تا حد قابل قبولی نیازهای آموزشی دانش آموزان، دانشجویان و سایر فراگیران در گروه های مختلف برآورده می شود. بدین ترتیب نیاز به استفاده از کاغذ در موارد آموزشی به حداقل خواهد رسید.

1 دیدگاه

فرستادن دیدگاه جدید


ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی با علامت * مشخص شده اند.

Captcha