شرایط و قوانین

شرایط و قوانین استفاده از سرویس‌ها و خدمات سامانه علم و خرد
نگاه کلی

از آنجا که کاربران سامانه علم و خرد ممکن است تمایل به استفاده از خدمات فروشگاهی ما داشته باشند، لازم است برخی از اطلاعات شخصی خود را در اختیار سامانه قرار دهند. با رضايت و موافقت با موارد سياست امنيت اطلاعات، شما در حقيقت رضايت و موافقت خود را برای کمک به ما در پردازش اطلاعات شخصی خود، برای اجرای هر چه بهتر سياست امنيت اطلاعات، اعلام کرده ايد. اين سياست، امنيت اطلاعاتی که ما جمع آوری مي کنيم را مشخص و نحوه استفاده از اين اطلاعات را توضيح مي دهد. علم و خرد، امنيت اطلاعات شخصی شما را به شدت محفوظ نگاه داشته و از اطلاعات شخصی شما فقط در رابطه با شرايط سياست امنيت اطلاعات استفاده مي کند. ما اطلاعات شخصی شما و يا ليستی از کاربران خود را نه به شخص ثالثی مي فروشيم و نه برای مدتی در اختيار کسی مي گذاريم. مگر در مواردی که شما رضایت دهید اطلاعات شما برای کارفرمایان احتمالی و یا کسانی که به تخصص شما نیاز دارند دیده شود. هم چنین به اطلاع شما رسانده می شود در برخی شرايط خاص و دريافت دستور از مراجع ذيصلاح لازم است تا اطلاعات مورد نياز در اختيار مرجع ذيصلاح قرار داده شود. با پذيرفتن سياست امنيت اطلاعات و پذيرفتن بخش "موافقت سياست امنيت اطلاعات" در زمان عضويت، در حقيقت شما با آشکار شدن اطلاعات خود برای ما و استفاده ما از اطلاعات شخصی خود موافقت کرده ايد و ما را برای انجام موارد ذکر شده در سياست امنيت اطلاعات هدايت کرده ايد. تمام موارد سياست امنيت اطلاعات اشاره به موافقت کاربر در زمان عضويت با جمله "با سياست امنيت اطلاعات علم و خرد موافقت مي کنم" دارد. اگر با شرايط سياست امنيت اطلاعات مخالف هستيد، برای استفاده از خدمات علم وخرد، ثبت نام نکنيد.

تذکر تغيير اطلاعات

اين سياست ممکن است برخی اوقات به دليل افزودن يک قابليت جديد به سرويس علم و خرد و يا اجرای پيشنهادهای کاربران و مشتریان، تجديد نظر شوند. ممکن است اين سياست را در هر زمانی با فرستادن نسخه جديدی از آن روی وبسايت اصلاح کنيم. شرايط نسخه اصلاح شده ای که روی وبسايت قرار مي دهيم در همان لحظه قابل اجرا است. همچنين اگر قصد تغيير سياست امنيت اطلاعات فعلی را داشته باشيم، 30 روز قبل از تغيير سياست امنيت اطلاعات شما را توسط قرار دادن هشدارهايي روی صفحه از بروز رسانی سياست امنيت اطلاعات سرويس خود، با خبر مي کنيم. بعد از قرار دادن اين 30 روز هشدار و آگهی در مورد تغيير، فرض می شود که شما با شرايط جديد سياست امنيت اطلاعات موافق هستيد. اگر با تغييرات ايجاد شده در سياست امنيت اطلاعات مخالف باشيد، ميتوانيد حساب کاربری خود را هر زمان که مايل باشيد، ببنديد.

برخی از صفحات سايت علم و خرد، شامل لينک هايي مي باشند که مربوط به سايت های ديگر است. اين سايت ها، شرايط سياست امنيت اطلاعات خاص خود را دارند و علم و خرد مسئول عملکرد اين سايت ها نيست. کاربرانی که اطلاعات خود را در اين سايت های اشخاص ثالث ثبت مي کنند بايد شرايط امنيتی آنها را کامل مطالعه کرده و سپس نسبت به دراختيار قرار گذاشتن اطلاعات شخصی و هويتی خود به آنها، اقدام کنند.

اطلاعاتی که ما از شما جمع آوری مي کنيم

برای باز کردن يک حساب در سايت علم و خرد، بايد برخی اطلاعات را وارد کنيد. در وارد کردن اين اطلاعات دقت کنيد چرا که علم و خرد اطلاعات وارد شده را بررسی و از صحت آنها اطمينان حاصل مي کند. ممکن است علم و خرد از شما کپی مدارک هويتی (شامل کپی شناسنامه و کپی کارت ملی) را درخواست کند و يا با شماره تلفن شما تماس حاصل کند.

برای پرداخت درست توسط علم و خرد، بايد اطلاعات حساب بانکی خود (شامل شماره حساب و شماره کارت) را در اختيار ما قرار دهيد. لازم است تا حساب های اعلام شده با نام فرد عضو شده در سيستم مطابقت داشته باشد. ممکن است علم و خرد از شما کپی کارت اعتباری يا مالی ثبت شده در سيستم را درخواست کند. اين کار به منظور جلوگيری از استفاده از کارت های الکترونيکی سرقت شده در سيستم علم و خرد به کار مي رود. اين عمليات ممکن است برای تراکنش های ورودی و خروجی اجرا شود و چنانچه مالکيت کارت الکترونيکی انجام دهنده تراکنش ورودی برای علم و خرد احراز نشود وجه ورودی به سيستم را به کارت مبدا برگشت خواهد زد. همچنين علم و خرد برای دريافت وجه به صورت آنلاين شما را به صفحات وبسايت بانک ها ارجاع مي دهد. لازم است سياست امنيت اطلاعات بانک ها توسط شما مطالعه شود.

همچنين ما احتياج به برخی اطلاعات تجاری يا هويتی از شما داريم (برای برخی تراکنش های مالی بالا توسط علم و خرد) که اين اطلاعات به ما کمک مي کند از سوء استفاده های مالی جلوگيری شود و برخی قوانين رعايت شود.

اطلاعات ترافيک وبسايت

زمانی که شما به وبسايت علم و خرد وارد مي شويد ما به طور اتوماتيک آدرس سايتی که از آن مي آييد را دریافت مي کنيم. همچنين اطلاعات صفحاتی از وبسايت ما که مشاهده نموده ايد، آی پی آدرس شما، نوع مرورگر و سيستم عاملی که استفاده مي کنيد را دریافت مي کنيم. اين کار که از طريق روشهای استاندارد در اکثر وبسايت ها انجام مي شود؛ باعث شناسايی علايق مشتريان و افزايش رضايت مندی از وبسايت خواهد شد.

استفاده از کوکی ها

زمانی که شما به وبسايت علم و خرد وارد مي شويد ما به طور اتوماتيک آدرس سايتی که از آن مي آييد را دریافت مي کنيم. همچنين اطلاعات صفحاتی از وبسايت ما که مشاهده نموده ايد، آی پی آدرس شما، نوع مرورگر و سيستم عاملی که استفاده مي کنيد را دریافت مي کنيم. اين کار که از طريق روشهای استاندارد در اکثر وبسايت ها انجام مي شود؛ باعث شناسايی علايق مشتريان و افزايش رضايت مندی از وبسايت خواهد شد.

پرسش نامه ها، تحقيقات و داده های پروفايل

ما در برخی زمانها پرسش نامه ها و تحقيقات اختياری را برای کاربرانمان آماده مي کنيم تا به برخی اهداف خود از جمله جمع آوری اطلاعات آماری يا ارزيابی علايق و نيازهای کاربرانمان بپردازيم. مورد استفاده اطلاعات جمع آوری شده با جزئيات آن در خود تحقيق توضيح داده مي شود. اگر اطلاعات هويتی شخصی در پرسش نامه ها و تحقيقات از کاربران خود دريافت کنيم، حتما نحوه استفاده از اطلاعات، قبل از استفاده کاربر از پرسش نامه يا تحقيق، توضيح داده خواهد شد.

استفاده اطلاعات توسط ما و آشکار سازی اطلاعات

ما اطلاعاتی که از شما دریافت می کنیم را روی سرورهای خود جمع آوری و ذخيره مي کنيم. هدف اصلی ما در جمع آوری این اطلاعات اين است که يک تجربه امن، راحت و کارآمد را برای شما فراهم کنيم. ما اطلاعات شما را در موارد ذکر شده زير (که شما هم موافقت کرده ايد) استفاده ميکنيم:


 • ارائه سرويس ها و پشتيبانی مشتريان
 • حل تضادها و مشکلات پول های پرداخت شده و رفع مشکلات
 • اجتناب از فعاليت های ممنوع و غير قانونی و خريد و فروش موارد غير مجاز
 • بهينه سازی، اندازه گيری و ارتقاء سرويس ها، محتوا و طرح بندی وب سايتمان اطلاع رسانی به شما در مورد تجارت هدفمند، به روز رسانی سرويس ها، پيشنهاد های کارامد، بر اساس خواسته ها و ترجيحاتی که شما برای علم و خرد مشخص کرده ايد.
 • نمايش اطلاعات تخصصی برای ديگر کاربران

  اگر شما يک کاربر ثبت نام کرده علم و خرد هستيد؛ در بخش ثبت نام کاربر، فیلدی به نام اطلاعات تخصصی قرار دارد. در این بخش سوالاتی از قبیل:


 • محل سکونت بر حسب کشور، استان، شهر
 • تحصیلات (کاردانی- کارشناسی- کارشناسی ارشد- دکتری)
 • رشته کارشناسی – کارشناسی ارشد و دکتری
 • دولتی- پیام نور- آزاد- غیرانتفاعی (بسته به هر کدام از مدارک تحصیلی)
 • میزان آشنایی به رایانه و نرم افزارهای تخصصی
 • میزان آشنایی به زبانهای خارجی
 • علاقمندی همکاری علمی، تحقیق و پژوهش، همکاری مالی، سرمایه گذاری و همکاری عملی یا همه موارد پرسیده می شود و کاربر با وارد کردن این اطلاعات می پذیرد که این اطلاعات در دسترس کارفرماها و یا سایر گروه های علمی قرار گیرد. در بخش جستجوی تیم یاب، کاربر با وارد کردن تعداد افراد مورد نظر و خصوصیاتی که مد نظر است به جستجو در شهر و یا استان مورد نظر می پردازد. به این طریق ما در یافتن نیروهای متخصص به کارفرما کمک می کنیم.

  نمايش اطلاعات برای اشخاص ثالث بجز مشتريان علم و خرد

  در اختيار گذاشتن اطلاعات آماری شما برای همکاران تجاری خود يا برای برخی ارتباطات با عموم. به عنوان مثال، ممکن است آمار تعداد کاربران خود در شهر بیرجند را برای برخی نمايش دهيم. همانطور که مي بينيد، اين اطلاعات آماری جمعی، اصلا به اطلاعات شخصی کسی، وابستگی مستقيم ندارد.
  مانند هر تجارت ديگری، ممکن است سايت علم و خرد در آينده به شرکت ديگری واگذار شود. در چنين شرايطی، شرکت جانشين به اطلاعاتی که در سايت علم و خرد نگهداری می شده، دسترسی خواهد داشت. البته شرکت جديد، ملزم به رعايت سياست امنيت اطلاعات قبلی است.

  برقراری ارتباط با مشتريان علم و خرد

  در زمان بروز مشکل و يا نياز به ارتقای سرويس، ما با مشتريان خود ارتباط برقرار ميکنيم تا سرويس های درخواستی را ارئه نماييم. همچنين از طريق تلفن با مشتريان، تماس خواهيم داشت تا مشکلات کاربران را حل نماييم.

  استفاده شما از اطلاعات و سرويس های ما

  به منظور امکانات دهی به کاربران و جلوگيری از سوء استفاده های احتمالی، علم و خرد امکان استفاده از سرويس تيکت ها را به کاربران خود ميدهد. به طور مثال، چنانچه شما وجهی را پرداخت و بسته مناسبی را دريافت نکنيد، ميتوانيد از طريق سايت علم و خرد و در بخش تيکت ها، مورد تخلف را گزارش دهيد. در اين صورت علم و خرد سعی در لغو تراکنش خواهد کرد. البته علم و خرد هيچ بازگشت وجهی را تضمين نمي کند اما در راستای انجام فعاليت قانونی کاربران خود و جلوگيری از سوء استفاده و کلاه برداری اقدام خواهد کرد.
  علم و خرد به هيچ وجه اسپم را تحمل نميکند و با کاربران خاطی شديدا برخورد مي کند. برای گزارش اسپم نيز ميتوانيد از طريق بخش تيکت ها اقدام کنيد.

  امنيت اطلاعات

  علم و خرد اطلاعاتی از کاربران می گیرد که از لحاظ امنیتی در پایین ترین سطح قرار دارند، این اطلاعات را معمولاً کاربران در وبسایت های گوناگون به اشتراک می گذارند، عموماً اطلاعاتی که شما به عنوان اطلاعات حرفه ای وارد می کنید برای دیگران قابل نمایش خواهد بود تا رابطه کاری بین کاربران ایجاد گردد.

  دستيابی به اطلاعات خود و تغيير آنها

  شما ميتوانيد اطلاعات شخصی تان را که وارد کرده ايد را ببينيد و هر تغييری را که مي خواهيد روی آنها بدهيد و يا تغييراتی روی تنظيمات حساب خود بدهيد. با لاگين به سايت و مراجعه به بخش "ويرايش مشخصات من" داخل پنل کاربری مي توانيد تغييرات مورد نظر را روی حساب خود اعمال کنيد. همچنين شما مي توانيد با ارسال يک تيکت، نسبت به بستن حساب خود اقدام کنيد. اگر درخواست بستن حساب خود را داشته باشيد ما وضعيت حساب شما را به "بسته شده" تغيير مي دهيم ولی اطلاعات حساب شما را از پايگاه داده حذف نمي کنيم. اين کار به اين دليل انجام مي شود تا از کلاه برداری های احتمالی جلوگيری شود. به اين ترتيب، سوء استفاده ها رديابی مي شوند و شخص مورد نظر قادر به ايجاد يک حساب جديد برای خود به منظور سوء استفاده نمی باشد. در صورت بسته شدن حساب از جانب شما، اطلاعات هويتی و شخصی شما نه توسط ما استفاده مي شود و نه به افراد ثالث ديگر داده مي شود، مگر اينکه لازم باشد برای جلوگيری از کلاهبرداری و سوء استفاده و يا درهنگام دريافت درخواست های قانونی مبنی به واگذاری اطلاعات.(با تشکر از واحد حقوقی زرین پال)

  قوانین مرتبط با نرم افزارهای علم و خرد

  کاربر گرامی، نرم افزاری که هم اکنون در اختیار شما قرار گرفته است ماحصل تلاش های گروه نرم افزاری شرکت پرچم اندیشمند پارثاوا می باشد، کار طراحی و به ثمر نشستن آن بیش از دو سال طول کشیده است. ایده ای که برای طراحی این نرم افزار به عنوان بخشی از سامانه جامع علم و خرد ارائه شد، برای اولین بار در دنیا صورت گرفت و در نوع خود انقلاب علمی و آموزشی در دنیای دیجیتال محسوب می شود. لذا خواهشمند است با توجه به تلاشهای بی وقفه سازندگان آن نسبت به پذیرش و عمل به قوانین آن، اهتمام لازم را مبذول فرمایید.
  با نصب یا شروع استفاده از محصول نرم افزاری، شما توافق خود با شرایط و حدود این قرارداد را تایید می نمایید، اگر شما با شرایط و ضوابط این توافقنامه نهایی موافق نیستید، نبایستی شروع به استفاده از محصول نرم افزاری نمایید.
  تمامی حقوق مادی و معنوی نرم افزار متعلق به شرکت پرچم اندیشمند پارثاوا می باشد.
  سرویس های نرم افزار می بایست در جهت مقاصد قانونی استفاده گردد. انتقال، نگهداری یا انتشار هر گونه اطلاعات یا داده که مخالف هر قانون اجرایی باشد یا مستقیما به تخلف از قانون خاصی کمک کند ممنوع است. این مورد می تواند شامل موارد زیر باشد (البته محدود به موارد زیر نیست) :


  • قرار دادن هرگونه داده ی تحت پوشش قانون کپی رایت، بدون مجوز
  • استفاده غیر مجاز از علائم تجاری دیگران
  • استفاده غیر مجاز از لوگو های دیگران
  • هرگونه تخلف از قانون جرایم رایانه ای ایران
  • اهانت به هر شخص، گروه، سازمان، قوم یا کشور
  • انتشار اکاذیب علیه دیگران
  • کلاه برداری ها و هرگونه عاملی که موجب فریب کاربران شود.
  • تبلیغ هرگونه کالا یا خدمات غیر مجاز طبق قوانین جاری ایران و شرع مقدس اسلام
  • محتوای مرتبط یا حامیان گروه های شناخته شده تروریست بین المللی
  • استفاده از نرم افزار برای نگهداری، ارسال، نمایش، انتقال، تبلیغ یا هر عمل مشابه بر روی داده های مرتبط با مسائل جنسی

  به هر شکل
  مسئولیت محتوای درج شده در نرم افزار، تماماً بر عهده طراح است. این مسئولیت شامل موارد تخلف عمد و سهو و یا مواردی که توسط اشخاص ثالث نیز انجام می پذیرد خواهد بود.
  در صورت عدم رعایت قانون جرائم رایانه ای، جبران کلیه خسارات و هزینه های مادی و معنوی کلی و جزئی وارد بر شرکت در پاسخگویی به مراجع ذیصلاح بر عهده کاربر نرم افزار خواهد بود.
  شرکت برطبق قانون موظف است در صورت برخورد با موارد مجرمانه نسبت به قطع همکاری و اقامه دعوا و ارائه اطلاعات طراح که محتوای مجرمانه در نرم افزار خود دارد به مراجع قضائی اقدام نماید.
  شرکت پرچم اندیشمند پارثاوا هیچ مسئولیتی در قبال عدم عملکرد صحیح نرم افزار را نپذیرفته و هیچ تعهدی مبنی بر پشتیبانی از آن ارائه نمی دهد.
  شما مجاز به انجام مهندسی معکوس و جداسازی قطعات محصول نرم افزاری نیستید.
  تمامی حقوق مالکیت معنوی و مادی محصول نرم افزاری درکل و یا در جزء (بدون محدودیت از جمله تصاویر، اقلام صوتی، موسیقی، متن و ریز برنامه های گنجانیده شده) در محصول نرم افزاری متعلق به سازندگان نرم افزار می باشد.
  انتشار کدهای مخرب در نرم افزار، مانند انواع ویروس ها و یا سورس هایی که موجب آلودگی یا پایین آمدن امنیت کاربران بسته ها گردد، ممنوع است.
  کاربر نرم افزار موظف به رعایت قانون جرائم رایانه ای جمهوری اسلامی ایران می باشد.
  کلیه مسئولیت های عدم استفاده صحیح از نرم افزار بر عهده کاربر آن می باشد.
  در پایان خواهشمند است نظرات و پیشنهادات خود را در جهت بهبود این تولید ملی به رایانامه info@elmokherad.com ارسال نمایید.